e-mail zpravodaj
Přihlašte se k odebírání novinek na váš e-mail


platební metody
doporučte nás

Druhy zlatých cihel...

Třináct zlatých cihel... 

Uzanční zlaté slitky neboli zlaté cihly se standartně vyrábějí ve více než deseti velikostech či hmotnostech a perličkou je největší zlatá cihla podle norem londýnského trhu se zlatem LBMA. Zlaté cihly podle LBMA standartu vyrábí pouhých pět společností na světě. Jednou z nich je švýcarská rafinérie Argor-Heraeus SA se sídlem v Mendrisiu. Zvláštností je 100 gramová cihla, která se vyrábí ve dvou provedeních. Jedno je odlévané a druhé je klasická ražba. Rozdíl je především ve vzhledu. Argor navíc vyrábí i cihlu pro asijský trh v hmotnosti 10 tolasů, cca 116,64 gramů. Tolas (11,664 gr) se používá v Indii, Pakistánu, Středním Východě a Singapuru. 

Každá zlatá cihla je označena výrobním číslem, ryzostí dokládající obsah zlata, odpovědnostní značkou a certifikátem. Pro ražené cihly je certifikát zalisovaný do folie. Mezi veřejností patří k nejoblíbenějším jednouncové cihly, na druhém konci stojí profesionální obchodníci s 12,5 kilogramovými slitky.

Největší zlaté cihly
nemají pevně stanovenou hmotnost a velikost ale mají stanoveny minimální a maximální rozměry a totéž platí i pro ostatní parametry jako je ryzost a hmotnost. Mimimální hmotnost je 10,9 kg (350 uncí) a maximum nesmí překročit 13,4 kg (430 uncí). Nejnižší ryzost je stanovena na 995/1000. Velikost velkých cihel na rozdíl od malých, které mají spodní vrchní část stejnou jako vrchní, je největší cihla podobná obrácené pyramidě. Doporučená velikost základny má rozměry 236x57 a vrchní část je poněkud větší, její rozměry jsou 255x81 a výška cihly bývá 37 mm. Tvar obrácené pyramidy je vhodný především pro lepší manipulaci.

Mimo investiční zlaté cihly se vyrábí cihly s hologramy nebo různými grafickými motivy. Jsou vyhledávány především pro svůj vzhled. 


Přehled investičních zlatých cihel vyráběných v rafinérii Argor-Heraeus:

 
www.ezlato.cz ©  

ShopCentrik shop, internetový obchod, B2B, B2C

copyright ©2009-2018 www.ezlato.cz Veškerá práva vyhrazena. Kopírování a jiné použití obsahu není dovoleno.

TOPlist