Znamení zvěrokruhu

Beran 21.3. - 20.4.
Lev 23.7. - 23.8.
Střelec 23.11. - 21.12.
Býk 21.4. - 20.5.
Panna 24.8. - 23.9.
Kozoroh 22.12. - 20.1.
Blíženci 21.5. - 21.6.
Váhy 24.9. - 23.10.
Vodnář 21.1. - 19.2.
Rak 22.6. - 22.7.
Štír 24.10. - 2.11.
Ryby 20.2. - 20.3


Jsou věci zjevné, ale také skryté. Skryté se zrcadlí na povrchu a to, co by mělo být zjevné, je uschováno uvnitř. Nitro a okolní svět, znamení a jeho ascendent resp. descendent. Mějte na paměti, že charakteristika dle znamení podléhá stejným zákonitostem. Kvality znamení někdy bývají ukryty v nitru a vlastnosti ascendentu a descendentu jsou na očích okolnímu světu, záleží na místě, čase a na tom co převažuje. Například, narodil-li se někdo ve Štíru s ascendentem v Blíženci, může často jednat více jako Blíženec, než Štír, a tak mate své okolí. Každý člověk je složen z více elementů, proto je vhodné jedince posuzovat minimálně podle kvalit znamení, ascendentu i descendentu, jinak výsledný obraz nemusí odpovídat předloze. Do „hry" sice vstupuje aspektů více, ale pro základní přehled to stačí.

Oheň

Je symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem.
znamení: Skopec, Lev, Střelec
Země
Symbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu.
znamení: Býk, Panna, Kozoroh
Vzduch
Symbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síle povznáší člověka nad živočicha. Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře.
znamení: Blíženec, Váha, Vodnář
Voda
Ženský princip, symbolizuje tedy city. Proto ve vodních znameních vystupuje především živel citu. Duše je vždy plná a šíří všude své vody.
znamení:
Rak, Štír, RybyBeran   21.3. – 20.4. 

Hlavními schopnostmi a přednostmi je touha po prosperitě. Dvojčetem berana je štír. V lásce Beranovi nejlépe vyhovuje spojení se Lvem, Blížencem a Střelcem.
Býk   21.4. – 20.5.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou idealismus, sjednocení a akceschopnost. Dvojčetem býka jsou váhy. V lásce nachází tito lidé štěstí s Rakem, Pannou, Kozorohem a Rybou.      
Blíženci   21.5. – 21.6.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou vitalita a životaschopnost. Dvojčetem blíženců je panna. V lásce si nejlépe rozumí se lvem, váhami a vodnářem.
Rak 22.6. – 22.7.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou sdílnost a spojení se spirituálními rádci. Dvojčetem raka je lev. Partneři narození ve znamení raka, panny, štíra a ryby.
Lev 23.7. – 23.8. 

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou sebedůvěra a síla. Dvojčetem lva je rak. V lásce nachází štěstí ve spojení s beranem, lvem, váhou a střelcem.
Panna 24.8. – 23.9.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou adaptace a duševní přizpůsobivost. Dvojčetem panny jsou blíženci. Pro lásku hledejte osobu vlastního znamení, a nebo volit mezi býkem, štírem a kozorohem.
Váhy 24.9. – 23.10.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou spravedlnost, rovnováha a smírčí činnost. Dvojčetem váh je býk. Vhodnými partneři pro váhu jsou blíženci, váhy, střelci a vodnáři.
Štír 24.10. – 22.11.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou tvořivost a plodnost. Dvojčetem štíra je beran. V lásce si štír nejčastěji vybírají ryby, kozorohy a raky.
Střelec 23.11. – 21.12.

Hlavními schopností a předností je zodpovědnost. Dvojčetem střelce jsou ryby. V lásce by měli dát přednost váhám, lvům a beranům.
Kozoroh 22.12. – 20.1.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou rozlišování a pohlcování negativismu. Dvojčetem kozorožce je vodnář. Nejvhodnějšími partnery jsou pro ně býci, panny, kozorozi a ryby.
Vodnář 21.1. – 19.2.

Hlavními schopností a předností je intuice. Dvojčetem vodnáře je kozorožec. Za svoje životní partnery by si měli volit váhy, berany a blížence.
Ryby 20.2. – 20.3.

Hlavními schopnostmi a přednostmi jsou věštecké sny. Dvojčetem ryb je střelec. V partnerském životě si budou rozumět s býkem, rakem, štírem, kozorohem a rybou.